...:::Reporty:::...

Zaslat nový reportReportérSrazDatum zaslání
Pekka Kotipelto Vánoční tradice jižního Walesu - Ostrava (2013-04-05) 2013-04-10 07:01:21
Záznam srazu:

Předsrazové myšlenky:
Než jsem jel na sraz, měl jsem tak trošku obavy.. Vzhledem k tomu, že na sraz měla jet Bianca, jsem se trochu bál. Ti, kteří ví, o co se jedná, to určitě pochopí.. S odstupem času, a vlastně, i z průběhu srazu musím říct, že myšlenky byli naprosto zbytečné, protože nakonec jsem si i s Biancou pokecal a bylo to fajn.

A teď už teda k vlastnímu srazu..
Byl to můj první sraz, na kterém jsem byl přes noc.. Loni jsem sice již na Ostravě byl, ale pouze v Sobotu, a tak jsem se těšil a zároveň jsem byl nervózní z toho, co se tam bude dít a jak to celé bude probíhat..

Pátek proběhl ve znamení vybalování věcí a vlastně, dvou takových divadelních představení.. Protože představování pod RPG jmény bylo určitě také zajímavé divadlo, jak potvrdí každý, kdo se ho zúčastnil. Omlouvám se, že to takhle vztáhnu na sebe, ale pamatuji si, že jsem při něm pronesl něco ve smyslu: „Jsem člověk mnoha jmen..“ a pokračovalo to přeřeknutím: „a také muž v ženském těle..“
Omlouvám se, že si moc nevybavuji, ale, každý si tam určitě našel to své a právě teď si na to jistě vzpomněl..

Jako další bod programu byla na páteční večer připravena hra o bezovou hůlku.. Kterou teda, kdo vyhrál? Netuším. Jen vím, že ti, co chtěli, tedy včetně mě, si užili spousty legrace i ve chvíli, kdy byli mrtví a dostali CP holčičky s lízátkem, nebo mouchy.
Já si vybavuji, že jsem patřil mezi zabijáky, kteří teda určitě vyhráli, a i kdyby nevyhráli, tak určitě vyhráli, protože měli tu nejlepší skupinu a protože jsme prostě byli ti nejlepší. Jako další se mi vybaví skupinka kolem Sandra, kteří se operativně, vzhledem k tomu, že Sandro má prostě rád plavky přejmenovali na plavkology..

Po všech těchhle vyčerpávajících hrách nastal čas na to, abychom se pomalu začali ukládat ke spánku.. Těžko říct, kdo šel spát před půlnocí, ale já vím, že jsem si vybral tak dobré místo, že jsem usnul až ve čtyři ráno a do té doby jsem si měl s někým pořád o čem povídat. A tady si vybavím další věc.. Všichni jistě víme, že Hoczáci jsou divní.. Ale že myslí jen na prasečinky, se ukázalo tuhle noc stoprocentně.. Některá témata, která se řešila, nejsou publikovatelná a tak, snad můžu prozradit, že když Sandro došel v noci, že jestli s ním jde někdo pokouřit, tak přesto, že se ozvala salva smíchu, je tím myšleno pouhé: „Jde si se mnou někdo zapálit?“ a nic jiného, jak by se někomu, kdo to slyšel přes dveře mohlo zdát..

A nyní už bychom se tedy mohli uložit ke spánku, vyspat se a probudit se v Sobotu ráno na sobotní program..

Ten dopolední sestával z workshopu aneb Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak.. Těm, kteří je nevyzkoušeli, musím říct, že udělali obrovskou chybu.. Protože, zaprvé, užili jsme si spoustu legrace a zadruhé, to, co jsme byli schopni s Deilenem sníst, to prostě nemělo obdoby.. Takže ano, další plus pro Ostravský sraz za skvělý Workshop.

A odpoledne, odpoledne nadešla nejlepší a nejproslulejší část každého ročníku Ostravského srazu.. Tím bodem programu byl oficiální Larp.. Musím říct, že ti, kteří se podíleli na jeho přípravě se vzhledem k tomu, jaké bylo počasí a kolik přijelo lidí, museli opravdu činit. A dle mého, a doufám, že nejen mého názoru jim to opravdu vyšlo. A chtěl bych jím tímto pogratulovat za to, jak jim to vyšlo a poděkovat, že dokázali pobavit takovou masu lidí. Protože tak jak při Larpu jsem se už dlouho nezasmál. Děkuji vám.

Co se dělo v Larpu, to popisovat nebudu, jelikož kdo tam byl, ten to ví a kdo ne, Pekka to v Pondělí všechno řekl v síni, takže kdo má přístup do logu, ví, kde to najít. :-P

No a jelikož jsem v Sobotu večer musel všechny mé nové, staronové, i staré kamarády musel opustit, nezbývá mi, než to všechno shrnout..

Plusy – workshop, Larp, celkový program, organizace

Mínusy – moc krátký sraz :-D

Děkuju. Pekka (Lukas, Aaron, Malcolm, Martin, Marcus)