...:::Reporty:::...

Zaslat nový reportReportérSrazDatum zaslání
Lukas M. C. Ravensmith Ex-Fjörd - Olomouc (2015-11-13) 2015-11-16 19:36:24
Záznam srazu:

Takže.. Abych nám shrnul sraz, který se odehrával v Olomouci o tomto víkendu..
Sraz sám o sobě začal tak, že se sešla spousta lidí a až mezi posledními dorazil jeden z organizátorské dvojice.. Když už jsme pak tedy byli všichni, mohli jsme vyrazit směr klubovna. K té jsme dorazili vcelku. Jenže jsme záhy zjistili, že nedokážeme najít klíče od klubovny. Celí zoufalí jsme se nakonec rozhodli, že to budu já, kdo přeleze plot a otevře zevnitř, ale právě v té chvíli se klíče našli.. (Ve chvíli, kdy jsem vysel na brance)..

Když už se nám tedy podařilo dostat se dovnitř, mohli jsme pomalu začít, ale prvně jsme ještě skočili zpět na nádraží pro skupinku Pražáků, kteří dorazili o něco později. Zpátky na klubovně pak mohl začít program, který měl letos netradiční představování, odehrávající se ve formě soubojů "AZ - kvíz", kde otázky byly ze světa Harryho Pottera. Na začátku to vypadalo, že všem vypálí rybník a k dortu se jako první dostane naše miloučká a maloučká Lena, tu však nakonec v rozstřelu porazil jeden z našich nováčků na srazech (sorry, do not remember the name). No stejně jsme se pak do toho "dortu" pustili všichni a byl opravdu dobrý, musím uznat, že jej Becca udělala naprosto dokonalej.

No, tím teda skončila hlavní část programu v pátek, takže se lidi tak nějak rozeskupinkovali a šli dělat různé věci. Já mám takové tušení, že jsem šel spát, ale nejsem si tím úplně jistý, protože najednou byla sobota ráno a já už zase bděl a povídal si s různými lidmi o různých věcech, ještě před Larpem pak měl Blacký takovou zajímavou přednášku o tom, jak potřebují lidi do svých týmů na HOCZ (do správy RPG).
Pak tedy, byl také konečně započat LARP (ne ten tradiční odpolední, ale už skoro-večerní). Tentokráte byl o návštěvě bradavických studentů v Askeji, na Islandu. Mohl bych tady pracně vypisovat, jak to bylo, ale vzhledem k tomu, že ani nevím, jak to všechno probíhalo na všech linkách, dám pár opravdu zajímavých věcí. První z nich je národní sport islandských kouzelníků - Florix, který probíhá nad rozžhavenou lávou a studenti se navzájem snaží shodit soupeře (hraje se dva na dva) do lávy a získat tak body. Tam jsem si užil zábavu s Marleym, kde proti nám nastoupila Leightonka a Brooksová a byla to opravdu řežba se vším všudy. Přesto, že prohrály, bych jim rád pogratuloval. Další věcí bylo naprosto skvostné, na půdě vytvořené, ledové bludiště, sestávající z obyčejných plachet a zadýmené mlhovačem. V té tmě z toho šel vážně strach.

V noci se pak hrálo slovní RPG a pro mou skupinku dělaly PJ Grace a Evelyn. No, kdo by řekl, že z výletu na šachový turnaj se vyvine útěk před prasopuchou (ať už reálný, nebo imaginární - Riviéra), tak by byl borec! Musím říct, že jsem si to neskutečně užil. A soudě podle ohlasů si své RPG užili i ostatní skupinky, které se ještě stále potácely v Askeji.

No, pak jsme teda.. Pár lidí z nás sedělo asi do čtyř do rána v kuchyni, kde jsme si povídali, já to ve čtyři vzdal a šel spát.

Neděle se, jako už tradičně, vyznačovala snahou o úklid a také loučením se a padl návrh na to, že by se měl pořídit na hugování obrovský medvěd, kterého by každý na začátku srazu objal a pak už by se netvořili hugovací kolony, protože by každý jednoduše objal medvěda.. (Těžko říct, jestli se to zrealizuje). No, nakonec zůstalo.. Šest statečných, kteří se rozloučili jako poslední a opustili klubovnu.

Já teda děkuju za sraz, jak účastníkům, tak organizátorům. Bylo to super, bavilo mě to, poznal jsem nové lidi, viděl jsem po dlouhé době lidi.. Takže to, proč jsem jel na sraz, se splnilo.

A teď si všichni trochu odpočiňte.. A v Olomouci zase v létě!
HOCZ zdar!