...:::Reporty:::...

Zaslat nový reportReportérSrazDatum zaslání
Salazar Draken Dvůr Králové nad Labem (2007-09-22) 2007-09-24 12:06:51
Záznam srazu:

Pro mě sraz začal již pátečním velkým uklízením mého bytu. Ač jsem si to uvědomoval někdy od desíti hodin od rána, nedonutil jsem se opravdu jít a uklízet. Nejdříve jsem tak zavítal zahrát si tenis, přišel domů a opět se nedal do uklízení. Spíše naopak, zašel se ještě odreagovat do ringu (box). V deset hodin večer jsem se tak konečně donutil pouklízet nepořádek a opláchnout asi dva týdny staré nádobí.

Ke spánku jsem ulehl něco kolem třetí hodiny v noci a to jsem se již před sedmou sám od sebe probudil s vědomím, že jsem zaspal. Naštěstí tomu tak nebylo a budík měl zvonit asi až za 20 minut. Pomalu jsem tedy zašel do koupelny, opláchnout se, obléct a podobně.

V 8 hodin a 45 minut měl přijet Filip na autobusovou stanici u Amber hotelu, naproti nádraží ČD. Nuže při vědomí, že necelých 7 minut po něm má přijet i Alex, Derek, Lauri, Kaily a Morx jsem čekal u hotelu a netrpělivě vyhlížel autobus z Prahy. Jenže ten ne a ne přijet a tak jsem se vydal na nádraží ČD vyzvednout druhou skupinku, ta na mě již trpělivě čekala. Přivítání od Dereka bylo milé, "Jakto, že jsi tady když ti volám?"

Společně jsme se tak vydali k Amber hotelu, kde jsme již zdálky vypozorovali vyšší dlouhovlasou postavu, Filipa. Teď nám zbývalo zhruba 32 minut aby jsme došli ke mě domů odložit si nepatřičné věci, které mají přijít na řadu až po ukončení zoo.. Cesta jen ke mě domů trvá při rychlé chůzi 20 minut, při tempu HOCZ, půl hodiny. Asi jsme to nějako zkombinovali a vyšlo nám 25 minut.

U nás jsme si odložili věci a vydali se zpátky. Derek s Laurin vyzvídali, zda i v dalších výtazích jsou reklamy na HOCZ, nebo zda je to jen v tom ve kterém jeli právě oni dva. Jenže při jízdě dolů, jim ten jejich výtah někdo vzal a tak jsme s ostatními na ně čekali před barákem asi 5 minut, což nás samozřejmě také zdrželo.

Asi 300m před nádražím ČD jsem měl od kohosi telefonát, zda se chystáme taky někdy dorazit na místo určení. Tedy pod pragotron příjezdů v 9:30, i když bylo něco kolem 9:50 ^^

Udělali jsme prezentaci a dozvěděli jsme, že muž s bradkou a knírem je Cleopatra Emma Nightingale. Jistí z nás z toho byli vcelku úplně mimo, že by zrovna ji Filip balil ve Velké síni?

Poté přišla menší neshoda s objednávkou jízdenky, kdy Derek nahlásil, že i já jízdenku nemám i přes to, že jsme mu důrazně říkal, že mám. Co Derek nechtěl, Mike koupil jízdenku i pro mne. Nastoupili jsme ihned do vlaku který už jen tak tak odjížděl a vydali se směr Jaroměř - Dvůr Králové nad Labem.

Když jsme přijeli do Dvora Králové, Mike se velice udivoval, že celé město je až daleko pod kopcem a odmítal se tak projít. Nastoupil do místního MHDbusu a když se tak rozhodla udělat i Alex, následovali jsme je všichni.

"Doufám, že ten první nahlásil dobrou stanici, jelikož ti ostatní řekli jen: to samý co ten první," pronesl Claopatra a usadil se na jedno z volných sedadel v zadní části autobusu. Když jsme pak již všichni seděli (a Lauri se posadil na zem aby byl dostatečně blízko všem), autobus byl obsazen do poloviny. A to nás bylo něco kolem 15 ^^;

Nuže na autobusovém nádraží ve Dvoře, kde jsme vystoupili jsme si s Filipem zašli do místního Plusu něco nakoupit. Hned potom, co jsme vlezli do nákupní zóny tohoto marketu, nás seřval jakýsi starší pán s tím, že nemáme košík. Ne, že by nám to nějak vadilo, pobrali jsme nákup do ruky (respektive, jedno pivo) a odešli.

Ihned po příchodu mezi ostatní, kde stále ještě nebyla Martinka se sestrou (který dle informací co jsme měli mají přijet) filip nabil vodní dýmku a společně jsme si zakouřili. Mike se pak díky svému všemožnému telefonu dozvěděl, že Martinka se sestrou nepřijedou. A tak že zde půl hodiny čekáme zbytečně.

Šli jsme tedy zjistit autobusy do Zoo, když jsme však zklamali, přešli jsme k místní mapě a bavili se o neschopnosti určitých lidí na HOCZ, táboře a různých věcech. Na to, že jsme byli pouze ve složení já, Alex, Mike, Filip a Kaily jsme přišli až po chvíli a netrpělivě očekávali kdy přijdou i ostatní. Mike opět zvedl svůj telefon a dal se do volání Derekovi, který mu pověděl, že operují a fotí Teddyho. Nastalo čekání než přijdou a chůze přes celé město do Zoo..

V Zoo jsme opět já, Kaily, Mike, Filip a Alex zavítali do restaurace, bez toho aby jsme opět počkali na ostatní. Mike nás odtáhl do místa, kde je obsluha a tak jsme neviděli ani ostatní, jestli už prošli bránou Zoo. Poté se k nám přidal Derek a k druhému stolu i Morx s Laurim. Pěkně jsme se naobědvali a usoudili, že už je nejspíše čas k tomu taky vyjít na prohlídku.. a tak jsme sebrali na pískovišti pro malá děcka ostatní tlupu lidí a vyšli.

Co čert nechtěl, hned u prvního zvířete, jakýchsi veverek opět naše skupina ztratila tu druhou a v místě protahujícíse-ho tygra již ponětí o té druhé skupince, jenž vedl schopný organizátor Morx a veverka jménem Derek, nebylo.

Prošli jsme prakticky celé Zoo ve složení mě, Alex, Mika, Filipa a Kailyho, až jsme se dostali k vytouženému "levu", kde si též koupil Mike pamětní minci Zoo se "levem". Poté jsme se vydali k místnímu safari-busu a čekali obyčejnou prohlídku safari, ale ta nás nečekala.

Ihned poté co jsme totiž nastoupili jsme zjistili, že řidič (průvodce jenž povídal prostřednictvím mikrofonu a bedniček). Měl neskutečné hlášky typu, když s eho jakási paní zeptala zda je už plnej, odpověděl "Já plnej nejsem, ale ten autobus zřejmě ano." Po chvíli se však někdo zeptal, zda se za projížďku platí, další hláška tak byla: "Tady jsme za vodou, tady je to zadarmo jak za hlubokého socialismu," přičemž vedle nás tekla řeka a k autobusům safari se dalo dostat jen díky mostům ^^;

Autobus se dal do jízdy, řidič si dával záležet na tom,a by na střeše (jenž jsou též sedátka) nikdo nechodil. projeli jsme safari-bránou (ve Dvoře králové jsou safari zóny oddělené branami, jenž projížděj autobusy - jde o brány opatřené gumovými koly, jenž autobus prorazí a brány tak sjedou po jeho bocích díky kolům a opět se zavřou). A průvodce začal povídat "Tak když tady byli Japončíci, koukali na tyhle brány jak z Marsu.. chtěli nám to ukrást, jelikož to funguje úplně ekologicky bez elektřiny atak, fotili si to, natáčeli na ty jejich kamery.. ale my jsme si to dali patentovat a říkáme tomu Česká fotobuňka."

Bránou jsme projeli a autobus zastavil na místě jezírka, kde byl jakýsi velký černý pták: ""Tamhleto co vidíte na tom klacku, to není přerostlej kosák.." řekl nám a znovu šlápl na plyn. Když jsme projížděli kolem pakoňů běloocasých, začal nám povídat něco ve smyslu podobnosti s tchýní a zakončil to "Když půjdete opilý a z rohu na vás vykoukne taková obluda, tak jste hned střízlivý a prachy jsou v pr.."

Jeli jsme dál, mezitím co jsme po cestě nepotkali žádné předem již neřečené zvíře nám povídal o samci, jenž za poslední rok přivedl samice 7x do jiného stádia XD Poté se zeptal, zda je tu jinej takovej borec a někdo vtipně ohlásil Mika.

jeli jsme dál a potkali jsme africké krávy, jenž chovají domorodci. Prý se s nimi obchoduje, že už za 4 krávy lze dostat solidní manželku. "Ale někdy to jsou takový zrůdy, že nestojí ani za starou krávu," vysvětlil. "Ale proto aby jsme něco takovýho viděli nemusíme jezdit až do Afriky že?" Nezapomněl dodat a znovu dupl na plyn a začal nám vyprávět o zebrách a hlavně o jejich jedinečnému zebrákovi jménem Kájínek. Jelikož jim stále utíkal.. "No ty zebry viděli jak si brány otevíráme předkem autobusu, tak se to naučili dělat zadkem, tak jsme jim tam dali elektřinu," vysvětlil a jeli jsme dál.

"A pak tu máme raritu, to je jenom v naší safari, máme tu černo-žlutou zebru. Ale bacha! Hlavy dolů aby vás nekopla," samozřejmě všichni hned pochopili, že jde o označený nadjezd nad silnicí, když se koukli před autobus.

Ze safari-busu jsme místo pravidelných 20 minut jízdy vystoupili asi po 30 minutách, kdy nás dojel i druhý safari-bus, který po nás jel asi za 10 minut. Nasedli jsme na vláček a dojeli zpět do hlavní části celé zoo.

Následně jsme prošli zbytek celé zoo a nejvíce se vraceli právě k diskuzi o tomto řidiči. Derek pak zalitoval, když jsme se sešli opět v restauraci, že měli toho druhého a ten vůbec vtipný nebyl.

Pomalu jsme se pak začali vracet zpět na autobusové nádraží, odkud jsme autobusem oěpt vyjeli na nádraží ČD. Měli jsme asi hodinu, než nám jel první vlak a tak jsme poslouchali HSM soundtrack a s Kailym jsme probírali první film tohoto televizního muzikálu.

V Hradci Králové se naše skupinka s ostatními rozloučila (Pražáci jeli stejným vlakem až do Prahy) a my (já, Alex, Filip, Mike a Kaily) jsme se vydali ke mě domů na after-party.. věřte, užili jsme si to:)