...:::Reporty:::...

Zaslat nový reportReportérSrazDatum zaslání
Bernadette L. Harrington Podzimní Oxford 2017 - Olomouc (2017-11-16) 2017-11-21 11:29:11
Záznam srazu:

Sraz po skoro třech letech, který je ještě ke všemu protažený o jednu noc? No, nezní to jako něco, na co byste chtěli jet. Po dlouhé domluvě, slibech, debatách a tisíckrát prozkoumaném seznamu účastníků srazu, se však nakonec usoudili, že se tedy pojede. Nastal další problém - pes. I ten byl vyřešen a myslím, že teď je ta správná chvíle říct, jak strašně se za štěkání omlouváme. A ty chlupy fakt budete nacházet ještě tak měsíc, taky pardon!

Po příjezdu ve čtvrtečních nočních hodinách a úspěšném nalezení vlezu do klubovny jsme se ubytovali a našli. Objevili jsme první z mnoha dokonale přetransformovaných her, Karty proti mudlům, a spát se šlo až kolem druhé ráno. Všichni obdivovali psa, pes se všech bál, ale nakonec jsme úspěšně přežili.

Páteční dopoledne bylo ve znamení příjezdů a seznamování se s Legilimentis (píše se to takhle?) alias Krycích jmen. Mellčino "co je zatraceně noho!?" bude vryto do vzpomínek dlouho. Taky se začala hrát Mafie, v které se jako přeborníkem (ve svinských úskocích) ukázal Můra. Odpoledne proběhla první úvodní část larpu, která vyvrcholila pěstí od něžné dívenky profesoru Delaneymu (jehož příjmení nejde prostě přečíst). Zmatek se nakonec uklidnil a hymna "Arči smrdí" bude srazy ještě pár let asi provázet. V dopoledních pátečních hodinách též proběhla výroba košťat, kterou si samozřejmě nejvíc užil pes, protože všude byly větve a bylo tak co neustále tahat a obtěžovat s tím ostatní. Improvizačky nás taky zaujaly, ale většinu z nás hlavně jako diváky, že ano.

Sobotní dopoledne znamenalo jediné - famfrpál! Šest odvážných vyvolených se odhodlalo k neskutečnému výkonu. Asi hodinu se běhalo po miniaturním hřišti, potlouky lítaly tak prudce, že by i zlatonka tu rychlost mohla závidět. Notokoště se ukázalo jako všestranné, protože kromě hudby dokázalo vyloudit i nejedno zranění. Odpadající proutky nebyly ničím neobvyklým, stejně jako smeták a zmijozelská primuska, co se sotva dokáže udržet na koštěti, se ukázala legendou. Obruče taky nejsou ničím trvanlivým, ale když jsme se nakonec sehráli, občas jsme je i nesestřelili! Vivat odvážní - Katie, Corey, Ella, Caroline, Arči a samozřejmě má maličkost. Pravidla upravená Grace (prý?) jsme si vzápětí též trochu přetransformovali vzhledem k malému počtu účastníků, ale to nám v zábavě ničemu nevadilo. Dokonce i Dafné se divila, že nás to baví tak dlouho!

Odpoledne/večer však již proběhl opět larp. Míhající se pláště, kletby poletující vzduchem, agresivní Principál a zdivočelé hejno studentů i občanů - tak by se vše asi dalo zhodnotit a shrnout. Nezaujaté oko by zřejmě mělo pocit, že se Prasinky i cirkus zbláznili, ale ti zainteresovaní ví, že nic se nejí tak horké, jak to vypadá. Velkým plusem je fakt, že jsme si to všichni neskutečně užili!

Během dne se objevilo Stupefy (Bang), Cluedo a Back to the future předěláno do Pottera, což je neskutečně obdivuhodné. Gratuluji organizátorům za skvělý nápad a provedení, přičemž neustále musím obdivně hledět na vyhrané Stupefy. "Mdloby na tebe, ty zasranej mozkomore" je očividně nesmrtelná hláška.

Ve zkratce: tato skupina orgů se ukázala jako nadmíru skvělá a kvalitní a doufám, že i nadále budou organizovat další srazy. Díky za skvělou atmosféru! Je vidět, že jste si s tím neskutečně vyhráli.